A ma ismert szekrény legősibb rokona a tároló láda, mely már az ókori görögöknél is ismert volt. Ezekben a ládákban tárolták a személyes tárgyaikat vagy értékeiket az emberek. Már ezekben az időkben tetten érhetjük a széf ősét, ami egy faláda volt, fémmel bevonva. Itt tárolták a család ékszereit, kincseit. A polcokkal és zárható ajtókkal felszerelt szekrények a római korban jelentek meg először, de ezek inkább mint templomi berendezések maradtak meg. A reneszánsz hozta a nagy áttörést, ugyanis megjelentek a könyvek, vele a könyves szekrény, valamint több típus is létrejött, ilyenek például a ruhás szekrény, fegyvertartó szekrény, vagy az ékszeres szekrény. Ezeket követte később a komód kialakulása. A klasszicizmus korában jelent meg az üveges szekrény, illetve a kétajtós szekrény, amit a németek fejlesztettek ki. A huszadik századra már kialakult a szekrény feladata, kinézete, már nem sokat újítottak rajta, legfeljebb csak továbbfejlesztették azt.
A fenyő tálaló helye általában a konyhában van, és lent zárt szekrény és fiókok helyezkednek el, míg a felső része nyitott, polcos, ezekre a háziasszony a legszebb tányérjait, poharait tette. A fenyőbútorok igen népszerűek, mert natúr állapotukban látható a fa erezete, valamint a görcsök és csomók, amik az ágak helyét jelzik. A fenyő egy élő, lélegző anyag, ami bútorként is érezhető, a használat során ugyanis a fa besötétedik, folyamatosan változik. A fenyő tálaló a mai napig a konyha dísze, a modern konyhában is ugyanolyan jól mutat egy letisztultabb változata, mint egy rusztikus konyhában. Előnye, hogy bármilyen színre lefesthető, bepácolható, így új bútor vásárlása esetén is beilleszthető. Sokan a tálalót a nappaliban, vagy valamelyik szobában tartják esztétikus kialakítása miatt, és mert másféle funkciót is betölthet, van aki könyveket tárol benne, van aki szép tárgyakat, kedves emlékeket, vagy esetleg italok kínálására használja. A mai kornak megfelelően a fenyő tálaló mérete is megváltozott. Egy antik tálaló széles, robusztus, mégis nagyon szép bútordarab, a mai napig sokan kedvelik, de nem minden lakásba illik a mérete miatt, ma már lehet kapni sokkal légiesebb, keskenyebb tálalókat is, amelyek illeszkednek a kisebb terekhez.
Amikor tálaló szekrényt vásárolunk, érdemes végiggondolni, hogy mennyi helyünk van, és hogy lehetőleg a fő helyre kerüljön, ahol mindenki jól láthatja, hiszen egy fenyő tálaló nemcsak hasznos, de nagyon esztétikus is, ami feldobja a konyha hangulatát. Igyekezzünk olyan bútordarabot választani, ami megegyezik a többi bútor stílusával és színvilágával. Ma már rengeteg árnyalatban lehet kapni nemcsak tálalót, de egyéb fenyő bútort is, legyen az fenyő szekrény, vagy fenyő komód, hogy színben is össze tudjuk egyeztetni azokat. Azt is fontos végiggondolni, hogy milyen tálaló szekrényt képzelünk el otthonunkban, inkább zártat, vagy üvegeset, esetleg teljesen nyitottat, óriási választék közül találhatjuk meg a nekünk tetszőt. Ha eldöntöttük ezeket a fő kérdéseket, csak akkor induljunk a bútoráruházakba vásárolni, mert ezzel kiszűrjük egy részét a választéknak, és nem veszünk el benne. Maradjunk következetesek, de azért legyünk nyitottak egy esetleges új alternatíva megjelenése esetén.
A fenyő tálaló a mai napig egy nagyon kedvelt bútordarab, és nagy népszerűségnek örvend még most is, amikor az okos lakások és konyhák világát éljük. Ennek titka talán az anyagában rejlik, mert a fenyőbútor jelenléte a lakásunkban olyan, mintha beengedtük volna a természetet, vagy legalább egy darabját. Ezen kívül mint minden fenyőbútor, a fenyő tálaló is nagyon könnyen kezelhető és tisztítható, nem igényel nagy törődést, de ha néha-néha egy bútorápoló szerrel áttöröljük, azt a bútor meghálálja, és hosszú évtizedekig lehet a konyha vagy a szoba dísze, sőt, gyerekeink is megörökölhetik, jó szolgálatot tesz generációkon át. Ha sokáig szeretne gyönyörködni tálalójában, arra azért érdemes odafigyelni, hogy ne tegyük ki nagy hőmérsékleti változásoknak, ne tegyük ajtó vagy ablak mellé, ami huzatos is lehet, és ne helyezzük közvetlen a fűtés közelébe, mert akkor hamar kiszáradhat a fa, ami visszafordíthatatlan károkat okozhat.